FANDOM


AllianceCrest Stormvinda
[[Stormwindgate|250px]]

Tips

ga;vaspilsēta, metropole

Iedzīvotāju skaits

200,000

Rases

Cilvēki (140,000)
Aironfordžas Rūķi (28,000)
Augstie elfi (20,000)
Puselfi (8,000)
Nakts elfi (4,000)
Pusorki
Gnomi
Draneji
Vorgeni

Valdība

Hereditāra monarhija un Dižciltīgo nams

Valdnieks

Karalis Varians Vrinns

Reliģija

Svētā Gaisma

Piederība

Alianse

Atrašanās vieta

ziemeļrietumu Elvina mežs

Stormvindas pilsēta (Jaunā Stormvinda, vai vienkārši Stormvinda) ir Stormvindas karaļvalsts galvaspilsēta, tāpat kā lielāka cilvēku pilsēta Azerotā. Pilsēta kontrolē arī citas zonas: Elvina mežu, Duskvudu, Redridžas kalnus, Vestfolu. Pilsēta ir tā nodēvēta dēļ bieži notiekošajām negaidītajām vēja brāzmām, kalnos ap vareno pilsētu. Pilsēta ir atjaunota vismaz vienreiz tās pastāvēšanas vēsturē un tā ir cilvēku arhitektūras un inženierijas meistardarbs. Tās sargi uztur mieru starp pilsētas sienām.
Stormvinda stingri atbalsta Aliansi un tās bruņiniekus, priesterus un magus, kuri karoja pret ordu trīs karos. Sākotnēji cilvēku apdzīvota vieta ar lielu skaitu augsto elfu un rūķu, šeit dzīvo pat nedaudz Gnomu un Nakts Elfu. Stormvinda ir Maģijas Akadēmijas mītnes vieta, kas ir vienīgā palikusī maģijas skola austrumos, kā arī Gaismas Katedrāle, kas ir Svētās gaismas reliģijas mītne. Šīs celtnes pievelk dziedniekus, priesterus, paladinus un magus uz pilsētu, kuri veido Stormvindas armiju. Karalis Varians Vrinns vada karaļvalsti no Stormvindas pils. Ir izplatījušās baumas, ka Varians ir izveidojas slepenu savienību Stormvindas slepkavas, kuri ir spiegi un sabotieri, kas Stormvindas galmam nodrošina pilnīgu rīcības brīvību.
Nesenie notikumi ir veduši pie Karaļa Variana Vrinna atgriešanās uz savu dzimteni pie sava likumīgā troņa. Viņa prombūtnē viņa dēls Anduins Vrinns bija kļuvis par pilntiesīgu Stormvindas karali. Ņemot vērā viņa nepietiekamo vecumu Augstais lords Bolvars Fordragons bija kļuvis par reģentu līdz laikam, kad Anduins kļūtu pilngadīgs. Kopā ar Bolvaru noslēpumainā Lēdija Katrana Prestora palīdzēja Anduinam vadīt pilsētu.